با بهترین نئو بانک‌ های جهان با خدمات متنوع آشنا شوید (قسمت 1)

زمان مطالعه: 4 دقیقه

کدام نئو بانک‌ها بهترین نئو بانک‌ های جهان هستند؟ نئوبانک ها نوع جدیدی از بانکداری دیجیتال هستند که صرفاً به صورت آنلاین و بدون هیچ گونه شعبه فیزیکی فعالیت می کنند.

نئوبانک چیست؟

نئوبانک به زبان ساده، بانکی است که خدمات آنلاین ارائه می‌دهد و در نتیجه هیچ شعبه حضوری و فیزیکی ندارد. اما در تعریفی جامع‌تر این بانک‌ها پلتفرم‌های آنلاینی هستند که با ارائه خدمات آنلاین، غیر حضوری و سریع در بستر تلفن‌های هوشمند از طریق خدمات هوشمندی مانند تشخص هویت آنلاین و خدمات سریع، نسل جدیدی از مشتریان بانکی را جذب خود کرده‌اند.

آنچه درباره نئوبانک‌ها اهمیت دارد، سرعت همه‌گیری آن در کشورهای توسعه یافته جهان است. تحقیقات بین المللی نشان می‌دهد،‌ هم اکنون رقمی در حدود ۶۰ میلیون مشتری در آمریکای شمالی و اروپا از طریق موسسات مالی صرفا آنلاین خدمات بانکی خود را دریافت می‌کنند و این عدد تا سال ۲۰۲۴ از ۱۴۵ میلیون مشتری عبور خواهد کرد.

اما نکته مهم درباره نئو بانک‌ها این است که نباید بانکداری دیجیتالی بر بستر موبایل که اساس شکل‌گیری نئوبانک‌هاست را با سرویس‌های الکترونیکی که بانک‌های سنتی ارائه می‌دهد، اشتباه گرفت.
نئو بانک‌ها در واقع سکوهایی هستند که بین شرکت‌های فناور، مخاطبان شبکه بانکی و بانک‌های سنتی قرار می‌گیرند و شعبه‌های آنلاین بانک‌های مطرح و سنتی نیستند. بلکه آنها دارای هویت مشخص با ابزارهای فناورانه مختص به خود هستند.

مهم‌ترین مزیت‌های بهترین نئو بانک‌ ‌عبارت‌اند از:

 • کاهش هزینه‌های بانکداری
 • افزایش بهره‌وری
 • کاهش کارمزدهای بانکی
 • افزایش شفافیت و امنیت
 • ساده‌‌ شدن فرآیندهای بانکی
 • توجه به سلیقه مخاطبین تازه
 • پشتیبانی شبانه‌روزی از کاربران

در ادامه و در قسمت اول این مجموعه، با ۴ مورد از بهترین نئو بانک‌ های جهان با خدمات متنوع آشنا شوید .

===

بهترین نئو بانک‌

===

۱. نئو بانک چایم Chime

تعداد کاربر: ۱۲  میلیون نفر

چایم براساس بسیاری از بررسی‌های در صدر بهترین نئو بانک‌‌ هاست . این نئو بانک در کشور آمریکا مستقر است و یکی معروف‌ترین نئو بانک‌ها در جهان است. این نئوبانک خدمات بانکداری تلفن همراه را بدون کارمزد پنهان و دسترسی زودهنگام به سپرده های مستقیم ارائه می دهد.

چایم با بیش از 12 میلیون کاربر شناخته شده‌ترین نئوبانک در آمریکا محسوب می‌شود. این پلتفرم بسیاری از هزینه‌های رایج در بانک‌های فیزیکی را حذف کرده و خدمات را با هزینه کمتری ارائه می‌کند. چایم فرصت‌هایی امکان اعتبارسازی را فراهم کرده، دسترسی زودهنگام را به واریزی‌های مستقیم ممکن می‌کند و یک قابلیت سپرده خودکار با نرخ سود رقابتی در سال (APY) را در اختیار مشتریان می‌گذارد.

===

بهترین نئو بانک‌

===

2. نئو بانک N26
تعداد کاربر: ۸ میلیون نفر

این نئو بانک یکی از بهترین نئو بانک‌ های محبوب اروپاست که توسط آلمانی‌ها پایه‌گذاری شده و نکته جالب درباره آن این است که سال‌های ابتدایی فعالیت خود را بدون مجوز‌های بانکی شروع کرد.
N26 که مقر آن در برلین است، خدمات بانکداری تلفن همراه را در سراسر اروپا و ایالات متحده بدون کارمزد تراکنش خارجی و رابط کاربری کاربرپسند با رنگ و لعاب متفاوت ارائه می دهد.

===

بهترین نئو بانک‌

===

۳. نئو بانک مونزو Monzo

تعداد کاربر: 5.8 میلیون نفر

نام این بانک برای فعالان فین‌تکی آشناست و برای بسیاری از استارت‌آپ‌ها در این حوزه الهام بخش بوده است. مونزو به عنوان یک نئوبانک مستقر در بریتانیا، خدمات بانکی مختلفی از جمله حساب‌های پس‌انداز، بیمه و حفاظت از اضافه برداشت را ارائه می‌دهد و در زمره بهترین نئو بانک‌ های اروپایی است.

این بانک هیچ شعبه‌ی فیزیکی نداشته و همه‌ی فرآیندهای آن به صورت آنلاین انجام می‌پذیرد. مونزو راه‌حل‌های جدیدی را برای مدیریت مالی از طریق تلفن همراه معرفی می‌کند. این بانک در ابتدا موندو (Mondo) نام داشت و در سال ۲۰۱۶، پس از دریافت مجوز بانکداری از انگلستان، در فرآیند نوسازی برند به مونزو تغییر نام داد. مونزو بیش از پنج میلیون کاربر دارد و با شرکت‌های بزرگ پرداختی مانند مسترکارت همکاری می‌کند.

====

بهترین نئو بانک‌

=

==/.


۴. نئو بانک ریولوت Revolut

تعداد کاربرد: ۹ میلیون نفر

ریولوت یک نئو بانک اروپایی مستقر در لندن است. Revolut طیف وسیعی از خدمات مالی از جمله بانکداری تلفن همراه، بیمه و تجارت ارزهای دیجیتال را ارائه می دهد.  این نئوبانک در سال ۲۰۱۵ بر روی کارت‌های مسافرتی تمرکز داشت تا بتواند ارزی با نرخ ارزان ارائه کند. در ۶ سال گذشته، نئوبانک ریوُلوت موفق شد که بیش از پنج میلیون مشتری به دست آورده است.

 این نئوبانک با هدف تبدیل شدن به اولین بانک شناخته شده در جهان، ارائه خدمات خود را به بسیاری از کشورهای اروپا و ایالات متحده گسترش داده است. در آینده‌ای نزدیک نیز قرار است که تجارت خود را به آسیا گسترش دهد. در این راستا نیز به زودی یکی از نمایندگی‌های آن در هنگ کنگ راه اندازی خواهند شد.

امکانات ریولوت به عنوان یکی از بزرگترین نئوبانک‌های جهان عبارتند از:

 • پذیرش ۱۵۰ نوع ارز مختلف
 • انجام مبادلات ارزهای استاندارد بدون هزینه
 • خرید و فروش ارزهای دیجیتال و سهام
 • امکان افتتاح حساب برای کودکان ۷ تا ۱۷ ساله
 • ارائه چشم‌انداز هزینه‌های هفتگی

در این زمینه بخوانید
نئو بانک فردا یک نئو بانک واقعی

اما یکی از نئوبانک‌های ایرانی، که در سال‌های اخیر در فضای شبکه پولی و بانکی کشور متولد شده است، نئو بانک فرداست. نئو بانکی که با همکاری مشترک شرکت های‌وب به عنوان یک شرکت ارائه دهنده خدمات فناورانه و بانک ایران زمین آغاز به کار کرد و همین مساله نقطه تمایز فردا بانک با سایر نئو بانک‌های ایرانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *