با بهترین کشورهای دنیا برای متخصصان آی‌ تی آشنا شوید

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بهترین کشورهای دنیا برای متخصصان آی تی چه کشورهایی است؟ آنها در کدام کشور بیشتر می‌توانند توانایی خود را به نمایش بگذارند و در مسیر توسعه فردی قدم بردارند؟

این گزارش به بررسی ۶ کشور برتر دنیا برای متخصصان آی‌تی می‌پردازد. مشاغل مرتبط با آی تی هنوز هم در دنیا کارایی قابل توجهی دارد و سالانه بخش زیادی از گردش نخبگان در سراسر کشور مربوط که متخصصان آی‌ تی است.

اما بهترین کشورهای دنیا برای آنها کجاست و کدام کشورها توانسته اند بیش از بقیه زیرساخت‌های مناسبی را برای متخصصان آی‌تی فراهم کنند؟

===

بهترین کشورهای دنیا

===

بهترین کشورهای دنیا برای متخصصان IT

  1. آمریکا

در صدر لیست، بهترین کشورهای دنیا آمریکا قرار دارد.  ایالات متحده آمریکا یکی از قطب‌های اصلی صنعت فناوری در دنیاست که  دارای یک صنعت فناوری تثبیت شده با غول های فناوری و استارت آپ های بسیاری است.

دره سیلیکون و منطقه خلیج سانفرانسیسکو نقاط مهمی در این کشور هستند که می‌توان آنها را بهشت مشاغل فناوری دانست. ایالات متحده همچنین دستمزدهای بالا، فرهنگ متنوع و فرصت هایی برای رشد ارائه می دهد. در این زمینه یکی از آمارهای رسمی در این کشور، تنوع متخصصان کامپیوتر و آی‌تی را به خوبی نشان می‌دهد.

طبق داده های ارائه شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا در سال 2020، درصد کلی نیروهای کار غیر آمریکایی در مشاغل کامپیوتری و آی تی حدود ۲۶ درصد بوده است.

2. کانادا

یکی از بهترین کشورهای دنیا برای متخصصان IT کاناداست. کانادا دارای اقتصاد پایدار و صنعت فناوری رو به رشد است. تورنتو، ونکوور و مونترال شهرهای پیشرو برای مشاغل فناوری هستند. کانادا همچنین دارای سبک زندگی آرام، مراقبت های بهداشتی رایگان و آموزش با کیفیت است.

این کشور دارای صنعت فناوری توسعه یافته‌ای است و همین مساله باعث شده این کشور میزبان بسیاری از شرکت ها و استارت آپ های نوآور، به ویژه در زمینه هایی مانند توسعه نرم افزار، هوش مصنوعی و مخابرات باشد. علاوه بر این، کانادا به دلیل تاکید بسیار زیادی که بر بر تحقیق و توسعه دارد، دارای تعداد زیادی از دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی پیشرو در تحقیقات تکنولوژیکی پیشرفته است.

3. آلمان

 آلمان کشوری پیشرو در صنعت فناوری اروپا است و شاید بتوان این کشور را پایتخت فناوری اروپا خواند. آلمان بزرگترین کشور صنعتی قاره سبز اس و دو شهر آن یعنی برلین و مونیخ شهرهای برتر برای مشاغل فناوری هستند. یکی از جذابیت‌هایی که باعث می‌شوند متخصصان آی‌تی آلمان را به عنوان مقصد مهمی برای خود در نظر بگیرند این است که این کشور دارای استاندارد زندگی بالایی است و امنیت شغلی بالایی را ارائه می دهد.

4. استرالیا

بر خلاف سه کشور آمریکا، کانادا و آلمان که موقعیت خود را در صنایع مرتبط با فناوری تثبیت کرده اند، باید استرالیا کشوری در مسیر اقتصاد پایدار و صنعت فناوری دانست. 

استرالیا یک کانون در حال رشد برای فناوری است، با فرهنگ استارتاپی و پر رونق. سیدنی و ملبورن قطب های فناوری پیشرو هستند. استرالیا همچنین سبک زندگی با کیفیت، آب و هوای عالی و فرهنگ متنوعی را ارائه می دهد.

5. هند

 هند به دلیل صنعت فناوری رو به رشد و نیروی کار قوی از متخصصان IT ماهر شناخته شده است. بنگلور مرکز مشاغل فناوری در هند است. متخصصان فناوری اطلاعات در هند ترکیبی از حقوق بالا و هزینه های پایین زندگی را دریافت می کنند.

۶. سنگاپور

سنگاپور نیز مانند هند و استرالیا، در حال تثبیت خود به عنوان یکی از قطب‌های فناوری است. سنگاپور امروز کشوری تاثیرگذار در حوزه فناوری به حساب می آید و طی سال‌های اخیر،  دولت سنگاپور تلاش های قابل توجهی برای توسعه صنعت فناوری کشور و ایجاد یک اکوسیستم فناوری پر جنب و جوش انجام داده است.

سنگاپور خانه دوم بسیاری از استارت آپ های فناوری و شرکت های معتبر جهانی مانند گوگل، مایکروسافت و آی بی ام است. علاوه بر این، این کشور سرمایه گذاری زیادی در توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات خود انجام داده است و به طور فعال پذیرش فناوری های دیجیتال توسط مشاغل و افراد را با مشوق‌هایی توسعه داده است.

در این زمینه بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *