سوزاندن کارت بانکی و مسدود کردن آن با 5 روش سریع

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سوزاندن کارت بانکی و مسدود کردن آن راه‌های مختلف و آسانی دارد، حتی در روزهای تعطیل، در این گزارش این راه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم؟

۱. سوزاندن کارت بانکی از طریق همراه بانک

اگر به هر دلیلی، به خاطر مفقود شدن یا سرقت خواستید، در اسرع وقت کارت بانکی خود را مسدود کنید، همراه بانک‌ها گزینه سریع و مطمئنی هستند. در حال حاضر اکثر همراه بانک‌ها گزینه مسدود کردن کارت را دارند.

در همراه بانک فراز ایران زمین، شما می‌توانید پس از ورود به همراه بانک، به گزینه مدیریت کارت‌ها بروید و با انتخاب گزینه مسدود کردن کارت، در اسرع وقت اقدام به مسدود کردن کارت کنید.

سوزاندن کارت بانکی و مسدود کردن آن با 5 روش سریع
نحوه سوزاندن کارت بانکی با مسدود کردن آن در همراه بانک در در تصویر قابل مشاهده است.

۲. سوزاندن کارت بانکی از تلفن‌بانک یا مرکز تماس بانک‌ها

در جست‌وجوهای گوگلی، شماره تلفن بانک یا مرکز تماس بانک‌ها را پیدا کنید، کارشناسان مراکز تماس بیشتر بانک‌ها در حال حاضر به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته فعال هستند، با آنها تماس بگیرید و کارشناسان مراکز تماس بانک‌ها در این حوزه به شما کمک خواهند کرد.
برای آشنایی با مرکز تماس بانک ایران زمین کلیک کنید.

۳. سوزاندن کارت بانکی در شعبه‌ها ؛ یک راه مطمئن

اگر در ساعت‌های اداری قصد دارید این کار را انجام دهید، مراجعه به شعبه‌های بانک‌ها گزینه مناسبی است. چرا که هم می‌توانید در لحظه کارت خود را غیر فعال کنید و هم درخواست دریافت کارت بانکی جدیدی بکنید. فراموش نکنید، برای انجام این کار در شعبه نیاز به همراه داشتن کارت ملی هوشمند هستید.

در شعب بانک ایران زمین می‌توانید این کار را انجام دهید.

۴. سوزاندن کارت بانکی از طریق ATM

اگر به هر دلیلی امکان مراجعه به شعب را نداشتید، می‌توانید از دستگاه ATM یا دستگاه خودپرداز نیز استفاده کنید. با مراجعه به دستگاه ATM، دکمه ثبت دستگاه خودپرداز را فشار دهید، سپس گزینه مسدود کردن کارت بانکی را انتخاب کنید. در ادامه شماره کارت بانکی مفقود شده را وارد و رمز اول کارت را ثبت کنید؛ سپس کارت بانکی مسدود می‌شود.

۵. اینترنت بانک و سایر روش ها

در روش‌های دیگر، می‌توانید با استفاده از همراه بانک یا اینترنت بانک یا تلفن بانک و یا استفاده از کد USSD اقدام به مسدودسازی کارت بانکی خود کنید. در این روش‌ها گزینه مسدودسازی کارت بانکی را انتخاب و مراحل بعدی را تکمیل و ثبت کنید.

در روش USSD نیز باید توجه داشته باشید که هر بانک، کد USSD مشخصی دارد و نیازی هم به اینترنت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *