معرفی انیمیشن‌ های «والت دیزنی» که شاید آن‌ها را تماشا نکرده‌اید

زمان مطالعه: 4 دقیقه

معرفی انیمیشن‌ های «والت دیزنی» که شاید آن‌ها را تماشا نکرده‌اید

===

معرفی انیمیشن‌ کار آسانی نیست. اما انیمیشن‌های والت دیزنی همیشه قدرتمندترین عناوینی هستند که هر سال منتظر تماشای آن‌ها هستیم. حتی این روزها که این بازسازی نمونه‌های قدیمی‌تر دیزنی بیشتر از همیشه مطرح شده، باز هم بیشتر عاشقان سینما ترجیح می‌دهند انیمیشن‌های قدیمی دیزنی را با پوششی جدید تماشا کنند تا به تماشای عناوین جدیدی بروند که احتمالا شکست می‌خورند.

اما در میان ده‌ها انیمیشن مشهور و پرهوادار والت دیزنی، چند اثری هم وجود دارد که خیلی مشهور نیستند. عناوینی که اگرچه به اندازه رقبای نزدیکشان شهرت زیادی ندارند، اما مانند همه آثار استودیوهای دیزنی، جذاب و خاطره‌انگیز هستند.

===

معرفی انیمیشن

===

معرفی انیمیشن Frankenweenie 

این انیمیشن استاپ موشن (ایست‌-حرکتی) یکی از متفاوت‌ترین آثار تاریخ استودیوهای انیمیشن‌سازی دیزنی است. تیم برتون (کارگردان آثار مشهوری از جمله ادوارد دست‌قیچی و سوئینی تاد) در سال 2012 به سراغ ایده بازسازی یکی از فیلم‌های کوتاه والت دیزنی رفت. فرانکنوینی در حقیقت بازسازی فیلم کوتاهی به همین نام محصول سال 1984 است. این انیمیشن سیاه و سفید، بیشتر از این که به فضای رنگارنگ و همیشه شاید انیمیشن‌های دیزنی نزدیک باشد، فضایی ترسناک و وهم‌آلود مانند بیشتر آثار تیم برتون دارد.

داستان انیمیشن درباره پسرکی به نام ویکتور فرانکشتاین است. ویکتور پسری باهوش است که همه اطرافیانش هوش او را تحسین می‌کنند. او سگی دارد که عاشقانه دوستش دارد اما وقتی این سگ بر اثر یک تصادف مهیب کشته می‌شود، ویکتور تصمیم می‌گیرد همه توانش را به کار بگیرد تا او را دوباره زنده کند.

=====

معرفی انیمیشن

=====

Strange Magic

لوکاس فیلم به عنوان استودیویی که مسئولیت تولید عناوین سینمایی و تلویزیونی مجموعه جنگ ستارگان را برعهده دارد، از سال‌ها پیش زیر مجموعه دیزنی فعالیت می‌‌کند. یکی از متفاوت‌ترین محصولات این استودیو، انیمیشنی به نام جادوی عجیب است. استودیو لوکاس فیلم برای ساخت این انیمیشن، بیش از پانزده سال صبر کرد تا شرایط تولید آن به شکل کامل فراهم شود.

در قلمرویی که به دو سرزمین تاریکی و سرزمین پری‌ها تقسیم شده است، موجودات افسانه‌ای به دنبال معجونی هستند که آن‌ها را جادو کند. این موجودات امیدوار هستند مسیر زندگی آن‌ها با این جادوی عجیب تغییر کند. اما موانع بسیاری در برابر آن‌ها وجود دارد.

=====

معرفی انیمیشن

=====

Strange Magic

عاشقان ژانر علمی تخیلی نام رابرت زمیکس را شنیده‌اند. کارگردان سه‌گانه مشهور بازگشت به آینده در سال 2012 تهیه‌کنندگی انیمیشنی را برعهده گرفت که ایده جالبی داشت. موجودات بیگانه در مریخ، زمین را نگاه می‌کنند و تصمیم می‌گیرند مادران زمینی را برای تربیت مریخی‌ها به سیاره خود منتقل کنند. میلو که رابطه خوبی با مادرش ندارد، با شکستن قلبش به او می‌گوید آرزو می‌کند کاش در زندگی‌اش نباشد. اما نمی‌داند که مریخی‌ها خیلی زود مادرش را از او می‌گیرند و او باید در یک سفر پرماجرا راهی مریخ شود.

اما این انیمیشن نتوانست انتظارات را برآورده کند و استودیو دیزنی که برای تولید آن 150 میلیون دلار هزینه کرده بود، در نهایت ضرر هنگفتی را متحمل شد. با این حال روایت متفاوت Mars Needs Moms می‌تواند برای تماشای یک‌باره آن کافی باشد.

=====

معرفی انیمیشن

=====

The Good Dinosaur

شاید بهتر بود این انیمیشن را در این لیست قرار نمی‌دادیم چرا که محصولی مشترک میان دیزنی و پیکسار است. اما دایناسور خوب حتی در این میان عناوین پیکسار هم عنوانی متفاوت است. در یک دنیای موازی، سیارکی که می‌توانست باعث نابودی دایناسورها شود از کنار کره زمین عبور می‌کند. بنابراین حالا انسان‌ها و دایناسورها در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

این خلاقیت جالب در پرداختن به یک آینده فرضی، باعث شده دایناسور خوب توانایی‌های زیادی برای سرگرم‌کردن مخاطب خود داشته باشد. دایناسور خوب با بهره‌گیری از رابطه میان انسان‌ها و دایناسورها به سراغ ایده‌ای رفته که شاید بیش از حد تازه باشد.

=====

معرفی انیمیشن

=====

Pete’s Dragon

این روزها که دیزنی حسابی مشغول بازسازی عناوین قدیمی خود است، آن‌قدر آثار متعدد را اکران می‌کند که گاهی اجازه تماشای برخی از انیمیشن‌ها را به مخاطبین خود هم نمی‌دهد. شاید اژدهای پت هم یکی از این عناوین باشد. این لایو اکشن (انیمیشنی که مضامین سینمایی هم دارد) در سال 2016 اکران شد و در واقع بازسازی فیلمی به همین نام محصول 1977 بود.

وقتی پیت پنج ساله در سفری که به همراه پدر و مادرش آغاز کرده تصادف وحشتناکی را تجربه می‌کند، خانواده‌اش را از دست می‌دهد. او که در جنگل گم شده، با اژدهای بزرگی آشنا می‌شود که او را از خطرات جنگل در امان نگه می‌دارد. اژدهای پت یکی از محبوب‌ترین بازسازی‌های دیزنی در چند سال اخیر است که منتقدان به شدت آن را تایید کرده‌اند.

=====

معرفی انیمیشن

=====

Planes

هواپیماها، در واقع اسپین‌آف (مجموعه‌ای با داستان متفاوت اما اتمسفری مشابه) از انیمیشن‌ Cars (ماشین‌ها) بود که برخلاف انتظارات، پیکسار حاضر نشد تولید آن را برعهده بگیرد. بنابراین این انیمیشن توسط استودیو‌های انیمیشنی دیزنی ساخته شد. این انیمیشن که در سال 2013 اکران شد، آنقدر مورد استقبال قرار گرفت که یک سال بعد قسمت دوم آن نیز اکران شد.

داستی، هواپیمایی زراعی‌ است و در زمین‌های کشاورزی کار می‌کند و هم‌زمان هم دوست دارد به یک هواپیمای حاضر در مانورهای هوایی را هم دارد. او باید برای این هدف بجنگد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *