پادکست شنیدن، زمان‌های مرده را چگونه زنده کنیم؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

پادکست شنیدن، یکی از جدید‌ترین عادت‌های مفید فرهنگی در زندگی روزمره ماست. روزانه میلیون‌ها دقیقه‌ پادکست در سراسر جهان تولید و ساخت می‌شود و این قالب حالا به قدری محبوب شده، که بخش زیادی از کتاب‌های معتبر جهانی در پادکست‌ها خلاصه یا معرفی می‌شوند.

در طول روز ما کارهای متفاوتی را برای انجام دادن داریم. اگر در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنید، به احتمال زیاد ساعت‌های طولانی را صرف رسیدن از محل کار به خانه می‌کنید یا درگیر ترافیک می‌شوید.
از طرف دیگر، زمان‌های زیادی را در روز صرف انجام کارهای روتین و عادی می‌کنیم. تمیز کردن خانه و… از آن دست از کارهای عادی و روتین است.

حالا ما در طول روز چه زمان‌هایی را می‌توانیم برای شنیدن پادکست خالی کنیم یا حتی آن ساعت‌ها را با شنیدن پادکست غنی‌تر کنیم؟
در این مطلب ما پیشنهادهایی برای زنده کردن زمان‌های مرده با شنیدن پادکست داریم.

۱. در ترافیک مانده‌اید؟ پادکست گوش کنید

زندگی در شهرهای بزرگ، همیشه با یک چالش همراه است. ماندن در ترافیک یا ساعت‌ها منتظر تاکسی، اتوبوس یا وسایل نقلیه ماندن. پس از آن هم احتمالا ما دقایق طولانی یا بعضا ساعت‌ها در روز در ترافیک می‌مانیم.
این زمان را می‌توان یکی از زمان‌های مرده ما در طول شبانه روز خواند. حالا این زمان مرده را می‌توان پادکست گوش کرد و با این کار شما زمان مرده را زنده می‌کند.
شنیدن پادکست، هزینه یا امکانات زیادی هم نمی‌خواهد. یک تلفن هوشمند و یک هندزفری شما را به دنیای پادکست‌ها می‌رساند.

پادکست

۲. در سفرهای جاده‌ای؛ شنیدن پادکست پیشنهاد خوبی است

احتمالا برای ما هم پیش آمده باشد، که از شنیدن آهنگ‌های تکراری در یک سفر جاده‌ای خسته شویم و دلمان بخواهد در این زمان، بهره بهتری ببریم.
شنیدن پادکست در این شرایط پیشنهاد خوبی است. البته ذکر این توضیح ضروری است که اگر شنیدن پادکست حواس شما یا فرد را از رانندگی پرت می‌کند، بهتر است عطای آن را به لقایش ببخشید.

ما در بانک ایران زمین، از سال‌ها قبل مجموعه پادکست‌های خود را تحت عنوان رادیو آوای ایران زمین را در اختیار همه مخاطبان گذاشته‌ایم.

۳. همزمان با انجام کارهای روتین، پادکست گوش کنید

ممکن است برای تمیز و مرتب کردن خانه در یک روز تعطیل یک تا دو ساعت زمان صرف کنیم. حالا تصور کنید، در حال گوش کردن پادکست هستید و کارها را هم همزمان انجام می‌دهید. چه پیشنهادی بهتر از این؟ چه در حال دویدن باشید، چه در حال رفت‌وآمد به محل کار یا حتی در حال استراحت، یک پادکست عالی می‌تواند شما را به سفری صوتی از طریق سیاست، سرگرمی، کمدی، ادبیات و موارد دیگر ببرد. پادکست‌ها همه ژانرها را پوشش می‌دهند؛ بنابراین چه به دنبال به‌روزرسانی خبری باشید یا بخواهید وارد جنایات واقعی شوید، احتمالاً پادکست مناسبی برای شما وجود دارد.

۴. با شنیدن پادکست خستگی در کنید

ساعت‌های بین ۸ تا ۱۲ شب، یکی از ساعت‌های بسیار پربیننده رسانه‌ها در جهان است. چرا؟ به این دلیل که ما در این ساعت‌ها پس از یک روز کاری می‌خواهیم به با تماشای یک فیلم، سریال و… در خانه استراحت کنیم. حالا شنیدن پادکست در این ساعت‌ها هم می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد. البته روزهای تعطیل را هم به این لیست اضافه کنید. خصوصا روزهای تعطیلی که گوش مان و ذهن‌ مان نیاز به موضوعی برای شنیدن و فکر کردن دارد.

۵. رادیو آوای ایران زمین، شنیدنی‌های ایران زمین

ما در بانک ایران زمین، از سال‌ها قبل مجموعه پادکست‌های خود را تحت عنوان رادیو آوای ایران زمین را در اختیار همه مخاطبان گذاشته‌ایم. این پادکست‌ها از سال‌ها قبل تا به امروز در بانک ایران زمین در حال تولید است.
پادکست‌های رادیو آوای ایران زمین:
پادکست کتابینو: پادکست معرفی کتاب
پادکست فردا: پادکست فناوری محور
پادکست فنوین: پادکست کسب و کاری بانک ایران زمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *