نگاهی به بهترین نئو بانک های جهان (قسمت 2) | قله‌‌های خلاقیت

زمان مطالعه: 4 دقیقه

با بهترین نئو بانک های جهان آشنا شوید. نئوبانک به زبان ساده، بانکی است که خدمات آنلاین ارائه می‌دهد و در نتیجه هیچ شعبه حضوری و فیزیکی ندارد.

نئوبانک چیست؟

در تعریفی جامع‌تر این بانک‌ها پلتفرم‌های آنلاینی هستند که با ارائه خدمات آنلاین، غیر حضوری و سریع در بستر تلفن‌های هوشمند از طریق خدمات هوشمندی مانند تشخص هویت آنلاین و خدمات سریع، نسل جدیدی از مشتریان بانکی را جذب خود کرده‌اند.

آنچه درباره نئوبانک‌ها اهمیت دارد، سرعت همه‌گیری آن در کشورهای توسعه یافته جهان است. تحقیقات بین المللی نشان می‌دهد،‌ هم اکنون رقمی در حدود ۶۰ میلیون مشتری در آمریکای شمالی و اروپا از طریق موسسات مالی صرفا آنلاین خدمات بانکی خود را دریافت می‌کنند و این عدد تا سال ۲۰۲۴ از ۱۴۵ میلیون مشتری عبور خواهد کرد.

اما نکته مهم درباره نئو بانک‌ها این است که نباید بانکداری دیجیتالی بر بستر موبایل که اساس شکل‌گیری نئوبانک‌هاست را با سرویس‌های الکترونیکی که بانک‌های سنتی ارائه می‌دهد، اشتباه گرفت.
نئو بانک‌ها در واقع سکوهایی هستند که بین شرکت‌های فناور، مخاطبان شبکه بانکی و بانک‌های سنتی قرار می‌گیرند و شعبه‌های آنلاین بانک‌های مطرح و سنتی نیستند. بلکه آنها دارای هویت مشخص با ابزارهای فناورانه مختص به خود هستند.

مهم‌ترین مزیت‌های نئوبانک ‌عبارت‌اند از:

 • کاهش هزینه‌های بانکداری
 • افزایش بهره‌وری
 • کاهش کارمزدهای بانکی
 • افزایش شفافیت و امنیت
 • ساده‌‌ شدن فرآیندهای بانکی
 • توجه به سلیقه مخاطبین تازه
 • پشتیبانی شبانه‌روزی از کاربران

در قست اول به سراغ معرفی ۴ نئو بانک مطرح دنیا رفتیم.

در ادامه و در قسمت دوم این مجموعه محتواها، با ۴ مورد از بهترین نئو بانک های جهان با خدمات متنوع آشنا شوید.

===

نئو بانک های جهان

بهترین نئو بانک های جهان
۵. نئو بانک Varo
تعداد کاربر:
۲ میلیون نفر

یکی از علت‌هایی که آمریکایی‌ها در حوزه نئو سال‌ها دیرتر از کشورهای اروپایی اقدام به تاسیس نئو بانک‌ها کردند قوانین سخت‌گیرانه فدرال رزرو این کشور و البته مقاومت بانک‌های سنتی در این کشور بود. یک نئوبانک مستقر در ایالات متحده Varo است. نئو بانکی که یکی از بهترین نئو بانک های جهان است.

این نئو بانک یک حساب پس انداز با بازده بالا و انواع ابزارهای مالی شخصی برای کمک به مشتریان در مدیریت پول خود ارائه می دهد. اما این شرکت که در حال حاضر حدود 2 میلیون کاربر دارد در سال 2020 جایگاه یک بانک کامل ملی را از اداره کنترل ارز (OCC) دریافت کرده و رسما به یک بانک تبدیل شد.

این بانک خدماتی مشابه چایم را ارائه کرده و در عین حذف هزینه های ماهیانه یا اضافه برداشت، پیش نیازی برای حداقل موجودی ندارد. کاربران برای افتتاح حساب نیازی به اعتبار سنجی و بررسی پیشینه اعتباری ندارند.

نئو بانک های جهان

بهترین نئو بانک های جهان
6. نئو بانک Starling Bank

تعداد کاربر:
۴ میلیون نفر


استارلینگ بانک مستقر در بریتانیا طیف وسیعی از خدمات بانکی از جمله حساب های شخصی و تجاری، محصولات وام و حفاظت از اضافه برداشت را ارائه می دهد.

استارلینگ بانک یک نئوبانک در حال رشد سریع در بریتانیا است. طی ۶ سال گذشته بیش از ۲ میلیون حساب جدید در این بانک افتتاح شده است که  ۳۰۰ هزار مورد از آن حساب تجاری هستند.

 این بانک در سال های ۲۰۱۸، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به عنوان بهترین بانک بریتانیا انتخاب شده است. استارلینگ خدمات متنوعی مانند پکیج‌های وام و خدمات بانکداری و پرداخت B2B به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

امکانات استارلینگ به عنوان یکی از بزرگترین نئو بانک های جهان عبارتند از:

 • ایجاد بازار استارلینگ
 • ارائه جعبه ابزار کسب‌وکار
 • ارائه خدمات بدون هزینه سفر
 • استفاده از کارت متصل
 • امکان انتقال پول در ۳۸ کشور

====

نئو بانک های جهان

7. نئو بانک مونزوMonese

تعداد کاربر:
۴ میلیون نفر

 یکی دیگر از نئوبانک های مستقر در بریتانیا، Monese در خدمات بانکی بین المللی تخصص دارد و حساب هایی را با ارزهای مختلف ارائه می دهد.

این بانک مجوز برداشت مبالغ اضافه‌تری را تا سقف ۱۰۰۰ پوند در انگلستان ارائه می‌دهد. از این رو مونزو به ویژگی‌های برنامه‌ریزی بودجه‌اش مشهور است. کاربران سراسر جهان می‌توانند از خدمات مونزو لذت ببرند.

زیرا امکان استفاده از خدمات مونزو در هر جایی که مستر کارت می‌پذیرد، وجود دارد. امکان استفاده از خدمات مونزو توسط کاربران حساب‌های تجاری نیز از سال ۲۰۲۰ فراهم شده است. 

امکانات مونزو به عنوان یکی از بزرگترین نئو بانک های جهان عبارتند از:

 • استفاده از خدمات بدون نیاز به پرداخت هزینه ماهانه
 • امکان استفاده از خدمات بدون نیاز به حداقل موجودی
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته از مشتری
 • فراهم کردن امکان انتقال بانکی رایگان در داخل بریتانیا
 • امکان بودجه‌بندی و طبقه‌بندی هزینه‌ها

===

نئو بانک های جهان

۸. نئو بانک Robinhood

تعداد کاربر:
۱۰ میلیون نفر

اگرچه از نظر فنی رابین‌هود یک نئوبانک نیست، اما خیلی‌ها معتفدند این شرکت فناورانه در مسیر تبدیل شدن به یک نئو بانک قدم بر می‌داردو رابینهود یک شرکت خدمات مالی مستقر در ایالات متحده آمریکا است که معاملات سهام، ETF و ارزهای دیجیتال را بدون کمیسیون ارائه می دهد.

هدف مشتری محور شرکت، جوانانی هستند که جدیداً سرمایه ‌گذاری می ‌کنند، آن‌ها به ‌واسطه‌ تبلیغاتی که از کلماتی مانند: “رایگان” و “دموکراسی سازی” بسیار استفاده می ‌کنند، کاربران را جذب برنامه رابین هود می کنند.

به ‌طورکلی، به ‌کارگیری این تکنیک بسیار موفقیت ‌آمیز بوده است و 10 میلیون حساب که از طریق تعدادی مشتری ‌های ناشناخته پشتیبانی می ‌شود، جذب‌ شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *