چگونه کد پستی خانه خود را پیدا کنیم؟ 4 راه سریع

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پیدا کردن کد پستی خانه کار سختی نیست، اما در برخی مواقع ممکن است ما را به زحمت بیاندازد.

برای مثال وقتی که می‌خواهیم در یک شعبه بانک حساب باز کنیم یا در لابلای کارهای اداری نیاز به این کد داریم. برخی أوقات هم در خرید‌های اینترنتی.

این مطلب راه‌های آسان و امن برای پیدا کردن سریع کد پستی را به شما آموزش می‌دهد.

پیدا کردن کد پستی از طریق سایت شرکت ملی پست

ساده‌ترین راهی که از طریق آن می‌توانید کد محل سکونت‌تان را پیدا کنید مراجعه به سایت شرکت ملی پست است. پس از ورود به این سایت، می‌توانید از دو روش جست‌وجو با پیمایش نقشه و جست‌وجو بر اساس آدرس به کد واحد مد نظر خود دست‌ پیدا کنید.

شرکت پست از سال‌ها قبل در سایت خود موتور جست‌وجوی کد پستی را در اختیار گذاشته است و می‌توان روش «جست‌وجوی کد پستی با پیمایش نقشه» را ساده و سریع‌ترین راه پیدا کردن کد به حساب آورد.

یافتن کد پستی از روی نقشه

در این شیوه با مراجعه به سایت ملی پست وارد بخش جست‌وجوی کد با پیمایش نقشه می‌شوید. در این صفحه نقشه‌ای برای شما باز می‌شود که باید روی آن موقعیت مکانی دقیق ساختمان مد نظر خود را انتخاب کنید. روی این نقشه هر ساختمان بر اساس پلاک حقیقی خود در واقعیت، شماره‌گذاری شده است.

با کلیک روی پلاک ساختمان مورد نظرتان یک صفحه برای شما باز می‌شود که حاوی آدرس دقیق محل انتخابی شما و چهار گزینه است. برای دستیابی به کد پستی باید گزینه «اطلاعات واحدها» را انتخاب و کد امنیتی را وارد کنید. سپس کد تمام واحدهای آن ساختمان برای شما به نمایش درمی‌آید.

====

کد پستی

====

موتور جست‌وجوی شرکت ملی پست

قبض‌های خدمات گزینه ساده‌ و سریع دیگر

این روش بیشتر به درد کسانی می‌خورد که دست به جست‌وجوی سریعی ندارند. اما برخی از مردم از سال‌ها قبل روش‌ ساده دیگری برای پیدا کردن کد پستی داشتند: چک کردن قبض آب، برق و غیره که هرچند روش راحتی بود، اما امروز بسیاری از قبوض به صورت پیامکی برای مالک ساختمان ارسال می‌شود و به این ترتیب امکان دستیابی به کدپستی از این طریق از بین می‌رود. اما اگر شما همچنان قبض کاغذی دریافت می‌کنید، این امکان برایتان مهیاست.

یافتن کد پستی با پیامک

یکی از دیگر‌ راه‌های دریافت کد پستی ارسال شماره تلفن ثابت واحد مورد نظرتان به شماره ۷۰۸۷ است. البته این روش رایگان نیست و ۲۰۰ تومان برای شما هزینه دارد که این مبلغ یا از روی شارژتان کسر می‌شود یا به قبض تلفن‌ همراه‌تان اضافه می‌شود.

در نظر داشته باشید که ممکن است در برخی مواقع این سامانه‌ها قطع باشد!

4 پاسخ

  1. درود ارادت
    من تابحال جای دیگه ای موضوع روش اعتبارسنجی با تغییرات جدید رو نخونده بودم که اینجا این مطلب مفید رو دیدم و مطالعه کردم. سپاس از مطالب کاربردی که در قالب متون کوتاه ارائه میشه
    پایدار باشید

  2. قبض آب نگاه کردم اصلا کد پستی نداره قبض برق هم کد پستی ده تا صفر نوشته ارسال شماره تلفن ثابت به 7087 هم امتحان کردم هیج نتیحه ای نداشت از طریق موتور جستجوی پست هم کد پستی دقیق رو نمیشه پیدا کرد لطفا را حل بهتری بدید

  3. قبض آب نگاه کردم اصلا کد پستی نداره قبض برق هم کد پستی ده تا صفر نوشته ارسال شماره تلفن ثابت به 7087 هم امتحان کردم هیج نتیحه ای نداشت از طریق موتور جستجوی پست هم کد پستی دقیق رو نمیشه پیدا کرد لطفا را حل بهتری بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *